O nás

Sídlo firmy AUTOKAROS a.s. je v priemyselnom centre severného Slovenska v Žiline. Hlavný výrobný program tvoria valníkové nadstavby, sklápače, ľahke nezateplené a zateplené skriňové nadstavby, izotermické nadstavby FNA, FRC, odťahovacie vozidlá a prepravníky automobilov, prívesné vozíky, mobilné nadstavby na údržbárske a zámočnícke práce, nadstavby s výbavou na opravy ciest, chodníkov a mostov, hasičské vozidlá a špeciálne nadstavby na obývacie alebo predajné účely. Nadstavby sa vyrábajú originálnou technológiou s použitím kvalitných materiálov, ktoré spĺňajú prísné normy z krajín EU. Nadstavby sa upravujú podľa individuálnych požiadaviek zákazníka, sú schválené a montujú sa na podvozky všetkých významných svetových značiek kategórie N1, N2, N3.

Okrem výroby nadstavieb sa firma AUTOKAROS zaoberá montážou spojlerov, spacích kabín, hydraulických čiel, chladiacich agregátov, prídavných kúrení, ťazných zariadení, elektrických a hydraulických navijákov, autorádií, imobilizérov a rôzneho ďalšieho automobilového príslušenstva.

Nadstavba

Firma AUTOKAROS v priebehu rokov 1998 až 2004 zaviedla množstvo inovovaných výrobkov ako i nové výrobky. Tieto pochádzajú prevažne z vlastnej vývojovej a konštrukčnej dielne a posúvajú kvalitu úžitkových nadstavieb a štandard prepravy tovarov na európsku úroveň požadovanú príslušnými EN. Na základe prísnych kritérii kladených týmito normami pracoval tím odborníkov na zavedení medzinárodne uznávaného systému kvality.

Výrobné a personálne kapacity spoločnosti umožňujú plniť najnáročnejšie technické a kvalitatívne požiadavky zákazníkov.

Od roku 2006 je spoločnosť zaregistrovaná pod ochrannou známkou AUTOKAROS ®